Посольство України в Естонській Республіці

, Київ 22:30

Інтерв'ю та статті

1.Інтерв'ю Надзвичайного і Повноважного Посла України в Естонії В.Крижанівського для електронного видання www.eastbook.eu  -http://eastbook.eu/en/2013/04/material-en/featured-en/ukraine/ 

2.Інтерв'ю Посла В.Крижанівського для телеперадачі "Kahekõne" естонського телеканалу ETV -http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=146969

3.Інтерв'ю Посла В.Крижанівського естонській газеті "Postimees" -

http://www.postimees.ee/2716678/ukraina-suursaadik-eestis-soda-juba-kaib

Неофіційний переклад:

Посол України в Естонії: війна вже йде

Українці при необхідності  готові воювати проти російської агресії, але це може бути ціною багатьох життів невинних людей, сказав в інтерв'ю Postimees посол України Віктор Крижанівський.

Прокоментуйте, будь ласка, останні події в Україні, особливо в Криму.

Ми сьогодні були свідком агресії Російської Федерації проти суверенної і незалежної України. Для цієї агресії причини немає, ніщо цьому не сприяло. Це базується лише на страху Володимира Путіна, що недавня революція, ініційована громадянами України, може відбутися також в Росії. Він робить все, щоб такий сценарій не застосувався до нього.

Путін не може відмовитися від сприйняття Росії як наддержави, імперії, але сьогодні цього більше не існує. Він намагається щось добудувати до праху Радянського Союзу, щоб створити щось інше. Україна не поділяє його намірів, українці не вірять, що у будь-який новий Радянський Союз можна було б вдихнути життя.

Я не знаю, яким може бути наступний крок Путіна, але, враховуючи вагому підтримку наших союзників – і Естонія у тому числі, - у нього є страх перед сильною зворотньою реакцією країн НАТО, країн ЄС, США, які також належать до НАТО. Тому він зараз зважує подальші сценарії розвитку подій. Що робити далі? Якщо він вирішить щодо подальшої ескалації конфлікту, Україна відповість адекватною реакцією, і я сподіваюся, що наші союзники допоможуть нам перемогти. Це забере життя багатьох невинних людей.

У нас в Україні є легітимна влада, ми намагаємося настільки, наскільки це можливо, використовувати дипломатичні засоби для подолання кризи. Українським військам в Криму дали суворий наказ не реагувати на будь-які провокації російських сил, особливо не відстрілюватися, щоб уникнути хоча би однієї жертви, оскільки росіяни обманюють. Їхні ЗМІ обманюють, їхні політики обманюють, і вони використовують свій власний обман для прийняття своїх рішень. Верхня палата парламенту Росії дала дозвіл на використання російських військ на території України, і коли мадам Матвієнко (спікер Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко - К.В.) представляла цей документі, одним аргументом було те, що Росія втрачає своїх громадян, багато громадян вже вбиті, частину зараз вбивають. Це величезна брехня! Міністр пропаганди нацистської Німеччини Йозеф Геббельс відразу вербував таких відмінних брехунів на службу до свого міністерства.

Це лише один з прикладів. Якщо стежити за російськими новинами, одна брехня йде за другою. Вони передають людям нескінченну кількість брехні.

Я отримав документ, де написано, що Росія в даний час біля кордону України близько Харківської, Луганської та Дніпропетровської області формує військові частини. У цій частині Росії, яка межує з Донецькою або Луганською областями, росіяни, яких можна було б організувати, уже в таборах. Можете собі це уявити? Напад вже ведеться, і якщо хтось чекає, що Путін це офіційно задекларує, він просто втрачає час, тому що війна вже йде. Тепер ми можемо говорити тільки про її масштаби, але вони збільшуються з кожною хвилиною. Ми сподіваємося, що наші союзники підтримають нас далі найсильнішим чином, щоб зберегти суверенітет і територіальну цілісність України.

Хто зараз зможе зупинити Путіна?

Тільки міжнародне співтовариство зможе зупинити цей натиск. Як я вже сказав, що Україна готова дати відсіч. Якщо ми зможемо разом із союзниками дати сильну відповідь, це може скоро припинити російську агресію.

Жоден із Ваших союзників не хоче втручатися безпосередньо у бойові дії.

Вони будуть зважувати свою позицію дуже ретельно, тому що, звичайно, є можливість дійти до третьої світової війни. Усі сторони хочуть цього уникнути. Дипломатичні і політичні реакції дуже обережні, але, як і раніше, вважається, що цими методами можна зупинити Путіна. Це не означає, що наші союзники не можуть допомогти нам у військовому сенсі, якщо конфлікт набуде подальшої ескалації. Ми сподіваємося, що у разі необхідності вони будуть використовувати і військову силу.

Всі українці і особливо патріоти готові боротися проти агресії. Ми ще не оголосили мобілізацію, але це може бути зроблено. Я сам український офіцер і, у разі потреби, я готовий взяти зброю.

Але як з перспективами українських солдатів? Що думати про випадок з тепер уже колишнім командувачем ВМС Денисом Березовським, який був призначений новим урядом і зрадив Кримському уряду?

Історії про українських солдатів, які переходять на російську сторону, - це є російська пропагандистська війна, велика брехня. Випадок з Березовським, за моєю інформацією, був, але його родина була взята в заручники. Справа буде розслідуватися. Звичайно, в армії кожної країни є ті, хто перш за все відчуває страх.

Що відбувається у Харкові?

Росія вже розмістила 16000 військових у Криму. До Харкова вони привели росіян, молодих, сильних людей, як туристів. Їх було багато і вони робили провокації, спробували встановити російський прапор на будівлю обласної управи, побили людей, які проти вторгнення Росії. Росіянам підходять всі методи, вони не питають себе, чи це є добре, чи погано – всі засоби підходять. Так у Харків прийшли туристи, прийшли щоб ознайомлюватися з визначними місцями. Те ж саме відбулося і в Донецьку. На сході і північному сході України росіяни приїжджають через кордон на автобусах, я сподіваюся, що якщо так триватиме, скоро будще прийняте рішення закрити кордони України. В даний час за кордоном формуються російські військові частини, щоб атакувати не тільки Крим, але і північний схід України.

Яким може бути результат референдуму, який відбудеться у  кінці цього місяця в Криму?

У нас є закони, які діють в Україні, які дуже точно визначають порядок організації референдумів та виборів. Те, що самопризначений кримський уряд хоче зробити по відношенню до референдуму та інших питань, суперечить законодавству України. І ті люди, які чекають в Криму російської окупації – і  деякі такі люди там вже є, наприклад, новий так званий уряд, – ці люди понесуть покарання. Вони будуть притягнені до відповідальності, вони не зможуть цього уникнути. Віктора Януковича також рано чи пізно знайдемо. Янукович в ескалації українського конфлікту зіграв найбільшу і найбезглуздішу роль, і зараз Росія використовує його як аргумент вторгнення – те, що український президент – в  Росії. Президент, який втік з країни, який не хотів вести переговори з опозицією, який розшукується як міжнародною поліцією, так і міліцією України. Ми рано чи пізно знайдемо його і він понесе покарання.

Чи може Крим стати новою Південною Осетією або Абхазією?

Цього ми всіляко хочемо уникнути. В Криму живуть не тільки росіяни, але і велика кримсько-татарська громада, багато українців.

У Південній Осетії та Абхазії також є достатньо грузинів.

Так, але ми не хочемо використовувати ці регіони як приклад. Ми – потужна держава і у нас, за допомогою наших союзників, є всі засоби для захисту своєї незалежності. Ми не можемо допустити того, щоб Крим став новою Абхазією, Південною Осетією або Придністров’ям. Жоден член міжнародної спільноти не був би з цим згоден, всі країни за 22 роки визнали Україну в її нинішніх кордонах. Нас визнала також і Російська Федерація. У нас з ними є договір про кордони і так званий договір про дружбу між двома країнами. Росія порушила по відношенню до України всі взяті на себе міжнародні зобов’язання, вони погіршили всі наші найважливіші двосторонні домовленості. Що ще сказати – хто протягом наступного сторіччя повірить словам росіян?

Говорятьщо Ангела Меркель говорила з Путіним, Барак Обама говорив з Путіним. Про результати особливої інформації немає – так, як нібито їх і не було.

Результати є. Я, як дипломат, можу говорити, що із пресових повідомлень їх не знайти і новини про все не говорять, в них міститься тільки близько десяти відсотків. Але насправді є більш вагомі кроки, які наші союзники, за необхідності, готові зробити.  

4.Стаття В.Крижанівського, газета "Postimees", 23 квітня 2014 р. -

http://arvamus.postimees.ee/2771076/viktor-krozanivski-vene-sojavagi-mitte-vene-meelsed-joud

Тимчасовий повірений

Контакти

Адреса: 15170 м. Таллінн вул.Лахе, 6  . Переглянути на мапі
Телефон: (372) 601 58 15, (372) 601 58 35, Гаряча лінія: +37258874477 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: (372) 601 58 16