Посольство України в Естонській Республіці

, Київ 22:34

До уваги представників іноземних ЗМІ

9 травня 2011 року набули чинності зміни до Закону України «Про інформацію», згідно з якими представники іноземних ЗМІ не потребують акредитації Прес-служби МЗС України для роботи в Україні.

 

Зміни були спрямовані на прирівняння у правах іноземних та вітчизняних представників ЗМІ.

 

У разі, якщо представнику іноземного засобу інформації для здійснення своєї професійної діяльності необхідно отримати візу для в'їзду в Україну, транзитного проїзду через її територію та подальшого перебування на території України слід керуватись Законом України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22.09.2011 р. № 3773-VI.

 

Відтак, відповідно до частини 11 статті 4 Закону, представники іноЗМІ, які прибули в Україну для роботи кореспондентами або представниками іноземних засобів масової інформації на строк, що перевищує 90 днів, отримують у встановленому порядку посвідку на тимчасове проживання.

 

Згідно з підпунктом 3 пункту 11 Правил оформлення віз для в’їзду в Україні і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 567 (зі змінами), підставою для оформлення довгострокової візи типу „Д” у зазначеному випадку є звернення іноземного засобу масової інформації, що погоджене з Держкомтелерадіо.

 

Після в’їзду в Україну іноземний кореспондент або представник іноземних засобів масової інформації звертаються до територіальних підрозділів Державної міграційної служби (Контактна інформація УГІРФО ГУМВС України в м.Києві: вул. Березняківська, 4А. Телефони для довідок: (044) 271-93-87 за отриманням посвідки на тимчасове проживання на підставі подання Держкомтелерадіо.

 

У разі виникнення додаткових питань просимо звертатись у компетентні органи.