Посольство України в Естонській Республіці

, Київ 06:02

Серед країн Східного партнерства для Естонії Україна – в пріоритеті

09 березня, 13:57

"Східне партнерство для Естонії – це не просто проект. Ми розвиваємо тісні двосторонні відносини з кожною із країн-учасниць, серед яких Україна – в пріоритеті", - заявив Міністр закордонних справ Естонської Республіки Свен Міксер під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, яка перебуває в Естонії з робочим візитом.

Сторони обговорили питання співробітництва двох країн у економічній, гуманітарній та безпековій сферах. Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про хід реформ в Україні, останні економічні показники, роботу зі створення нових можливостей для бізнесу, зростання експорту, зменшення тіньової економіки та підвищення доходів українців. Вона підкреслила інтенсифікацію співпраці українського Уряду з Парламентом, зокрема, ухвалення 28 лютого спільної Дорожньої карти законодавчої роботи з виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Сторони також обговорили виклики, пов'язані з трудовою міграцією населення та способи позитивного запобігання негативним тенденціям через освітні та економічні чинники.

Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала Свена Міксера про ситуацію на Сході України, наслідки знищення інфраструктури та індустріального потенціалу Донбасу. Віце-прем’єр-міністр наголосила на тому, що розгортання миротворчої операції ООН сприятиме відновленню миру та безпеки на Донбасі. «Для України є принциповим розгортання миротворчої операції на Донбасі на всій окупованій території, включаючи нині неконтрольовану частину державного кордону з Російською Федерацією. Українська сторона наполягає на виведенні всіх іноземних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України», - додала Віце-прем’єр-міністр. Ескалація конфлікту на Донбасі свідчить про незацікавленість Росії в мирному врегулюванні ситуації та відновленні суверенітету й територіальної цілісності України.

Віце-прем’єр-міністр подякувала Свену Міксеру за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, за стійку позицію Естонії щодо збереження міжнародних санкцій проти Росії, яка продовжує свою військову агресивну політику на Сході України. «Ми високо цінуємо практичну та гуманітарну допомогу, яку Естонія надає для запобігання гуманітарної кризи на Сході України», - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також Віце-прем’єр-міністр подякувала за допомогу Естонії щодо впровадження електронного урядування в Україні.

Останні новини

Президент Естонії Керсті Кальюлайд відвідала медичний реабілітаційний центр Міністерства оборони Естонії у м.Селі | 30 березня, 11:25

Під час відвідання реабілітаційного центру Президент Естонії К.Кальюлайд зустрілася з групою українських жінок-військовослужбовців, які прибули до Естонії на лікування. 

До Естонії прибула на реабілітацію група українських військовослужбовців-медиків | 28 березня, 11:04

До складу групи входять жінки-медики, які є військовослужбовцями Збройних сил України та проходять службу у зоні бойових дій на Донбасі.

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» | 26 березня, 10:39

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) http://miok.lviv.ua     співпрацює з світовим українством. Одним із пріоритетних напрямів роботи МІОК є освітній, який реалізовується через співпрацю з українськими суботніми та недільними школами.

Якщо Україна працюватиме над виконанням РНП та впровадженням стандартів НАТО, для неї буде вікно можливостей | 09 березня, 14:01

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту до Естонської Республіки зустрілася з Міністром оборони Естонії Юрі Луйком.

Країни Східного Партнерства прагнуть отримати доступ до усіх «чотирьох свобод ЄС» | 09 березня, 13:52

Існує необхідність впровадження більш просунутих моделей співпраці для асоційованих з ЄС партнерів. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час свого виступу на відкритті П’ятої щорічної конференції Східного Партнерства у Таллінні (Естонія) 2 березня.