Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Третє засідання спільної українсько-естонської Міжурядової комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва
Опубліковано 16 грудня 2013 року о 11:28

9-10 грудня ц.р. відбулося третє засідання спільної українсько-естонської Міжурядової комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

До української частини Комісії, яку очолювала Міністр соціальної політики України Н.Ю.Королевська, увійшли представники міністерств економічного розвитку і торгівлі, промислової політики, соціальної політики, освіти і науки, закордонних справ, а також Державного космічного агентства України, Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Державного агентства енергоефективності та енергозбереження, Державного агентства інвестицій та управління національними проектами. Представницька делегація Естонії під головуванням Міністра економічних справ і комунікацій Ю.Партса включала представників міністерств економіки та комунікацій, сільського господарства, охорони навколишнього середовища, освіти і науки, закордонних справ, державного підприємства «Ентерпрайз Естонія» та низки інших установ.

У ході засідання сторони обговорили актуальні питання двостороннього торговельно-економічного, інвестиційного, промислового та науково-технічного співробітництва. Обидві сторони із задоволенням відзначили збільшення двостороннього товарообігу і взаємних інвестицій та їх збалансований характер, активізацію взаємодії у сферах транспорту, космічних досліджень, сільського господарства, наукових досліджень та обмінів. Було намічено подальші шляхи активізації співпраці напрямах енергетики, соціальних проблем, промислового розвитку, науки та технологій. Для просування співпраці між двома державами у галузі розвитку підприємництва, а також між українськими та естонськими суб'єктами господарювання сторони визначили найбільш пріоритетні напрямки співробітництва: вивчення взаємного досвіду створення і діяльності інноваційних інститутів та конкурентоспроможної економіки (кластери, технопарки, інноваційні центри та інкубатори), організація семінарів, «круглих столів» та інших заходів для вивчення досвіду Естонії. Сторони висловили взаємний інтерес у реалізації великих спільних економічних проектів, насамперед, у транспортній, інвестиційній, енергетичній та інфраструктурній сферах.

Окрім того, в рамках офіційного візиту була проведена зустріч Н.Ю.Королевської з Канцлером Міністерства соціальних справ Естонії Марель Ерленгейм та ознайомлення з роботою об’єктів соціальної інфраструктури Естонії, зокрема, Центру соціальної роботи міста Таллінн, Дитячого містечка SOS  для дітей-сирот та інших. Глава української делегації відвідала Канцелярію Прем’єр-міністра Естонії та Демонстраційний центр інформаційних технологій, де естонська сторона репрезентувала систему електронного урядування Естонії, досвід якої Уряд нашої держави має намір використати для розбудови якісно нової системи надання соціальних послуг – прозорої, зручної для користувачів, здатної забезпечити адресну роботу з людьми.

По завершенню третього засідання співголови Міжурядової українсько-естонської комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва дали спільну прес-конференцію, під час якої позитивно оцінили досягнуті домовленості щодо подальшого економічного та соціального співробітництва між двома країнами у сферах, що становлять взаємний інтерес.

За підсумками роботи Комісії був підписаний Протокол засідання, а також Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України і Естонським агентством з інвестицій та торгівлі.

Під час візиту Міністр Н.Ю.Королевська також зустрілася з українською громадою Естонії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux