Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прес-реліз з нагоди 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Естонською Республікою
Опубліковано 03 січня 2012 року о 12:03

26 серпня 1991 року, Україна визнала Естонську Республіку незалежною державою, а Естонія визнала незалежність України 9 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між Україною та Естонською Республікою були встановлені 4 січня 1992 року шляхом обміну нотами.

Двадцять років, що минули, позначені активним розвитком політичних і економічних відносин між двома державами.

На сьогодні існує досить міцна та розгалужена договірно-правова база, яка включає 54 двосторонні міжнародно-правові документи, які визначають галузі та напрямки співробітництва між Україною та Естонською Республікою.

Обмін візитами на найвищому рівні було започатковано у травні 1992 р.

Україну та Естонію зближують схожі погляди на актуальні питання європейської та світової безпеки, спільні прагнення у політичній, економічній, соціальній та інших сферах. Це сприяло започаткуванню і розвитку плідного співробітництва у рамках міжнародних організацій, поглибленню ефективної взаємодії на рівні зовнішньополітичних відомств, міжвідомчих та міжрегіональних контактів.

Естонія підтримує політичні та економічні реформи в Україні, у тому числі, шляхом реалізації проектів технічної допомоги, а також послідовно і активно виступає за якнайшвидше завершення переговорів України з ЄС щодо створення ЗВТ і у майбутньому – приєднання України до цього об’єднання.

Водночас, наша держава посідає пріоритетне місце у зовнішній політиці Естонської Республіки в регіоні Центрально-Східної Європи, зокрема, в рамках реалізації «Європейської політики сусідства» та «Східного партнерства». Офіційний Таллінн проводить послідовну політику лобіювання інтересів України в ЄС та НАТО і надання консультативної допомоги у питаннях здійснення соціально-економічних реформ в Україні у контексті європейської інтеграції. Естонська сторона постійно демонструє прагнення активно розвивати відносини з нашою державою як на двосторонній основі, так і в рамках ЄС.

Незмінною залишається позиція офіційного Таллінна щодо європейської інтеграції України та євроатлантичного співробітництва.

В контексті діалогу між Україною і ЄС стосовно питань візового та міграційного режиму естонська сторона має чітко визначену та незмінну позицію, готова і надалі надавати нашій державі допомогу і підтримку у процесі переговорів з Європейським Союзом. З метою полегшення та спрощення процедури подання клопотання щодо оформлення віз громадянами України, естонською стороною з 29 липня 2009 року скасовано вимогу подання відповідного запрошення Департаменту громадянства та міграції ЕР для оформлення віз. 21 січня 2010 р. Уряд Естонії ухвалив рішення № 14 щодо скасування консульського збору за оформлення національних довготермінових віз для громадян України.

Значні перспективи має співпраця у рамках спільної Міжурядової комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, перше засідання якої відбулося 18 листопада 2010 року, друге – 9 грудня 2011 року. Для України Естонія є вигідним торговельним партнером, оскільки, маючи потужну портову інфраструктуру, слугує своєрідним «мостом» до країн Північної Європи. Надзвичайно сприятливим фактором є доброзичливе ставлення до України та її мешканців як Уряду, так і населення Естонії, серед якого п’яту частину складають етнічні українці.

Плідно розвивається науково-технічне та освітнє співробітництво між двома державами.

Одним з ефективних напрямів двостороннього співробітництва між Україною та Естонією є встановлення і розвиток партнерських відносин на регіональному рівні, при цьому існує обопільний інтерес до взаємодії на зазначеному напрямі. Загалом 30 пар українських і естонських міст та регіонів уклали або опрацьовують угоди про партнерство та співробітництво.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux