Портал в режимі тестування та наповнення
Політичні відносини між Україною та Естонією
Опубліковано 17 серпня 2012 року о 09:18

Політичні відносини між Україною та Естонією

(довідка) 

Визнання Естонією України: 26 серпня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 4 січня 1992 р.

Дипломатичні установи:

-     Посольство України в Естонській Республіці (започатковане 01.10.1993 р.);

-     Посольство Естонської Республіки в Україні.

4 січня 2017 р. виповнилось 25 років встановлення дипломатичних відносин між Україною та Естонською Республікою. Естонія визнала незалежність України 9 грудня 1991 року, однією з перших держав у світі. 

Обмін візитами на найвищому рівні було започатковано вже у травні 1992 р., коли Естонію відвідав перший Президент України Л.М.Кравчук. Основою для подальших двосторонніх відносин став підписаний 26 травня 1992 р. Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Естонією.

Політичний діалог. Останні візити 2018-2019 рр.:

- офіційний візит Президента Естонії К.Кальюлайд в Україну (22-27 травня 2018 р.);

- робочий візит Президента Естонії К.Кальюлайд в Україну (14-15 вересня 2018 р.);

- робочий візит Президента Естонії К.Кальюлайд в Україну (20 травня 2019 р.);

- робочий візит Президента Естонії К.Кальюлайд в Україну (12-14 вересня 2019 р.);

- офіційний візит Президента України В.Зеленського в Естонію (26 листопада 2019 р.);

- візит Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе до Естонії (1-2 березня 2018 р.);

- робочий візит Міністра закордонних справ Естонії С.Міксера в Україну (23-24 листопада 2018 р.);

- робочий візит Міністра закордонних справ Естонії С.Міксера в Україну (15 січня 2019 р.);

- робочий візит Міністра закордонних справ Естонії У.Рейнсалу в Україну (4 листопада 2019 р.);

- візит Міністра закордонних справ України В.Пристайка до Таллінна в рамках офіційного візиту Президента України до Естонії 26 листопада 2019 р. Міністр взяв участь у тристоронній зустрічі глав зовнішньополітичних відомств Естонії, Литви та України, під час якої була ухвалена заява міністрів закордонних справ Естонії, Литви, Швеції (заочно) та України на підтримку нашої держави. 

Естонія не визнає окупацію Криму РФ, підтримує територіальну цілісність нашої держави та послідовно виступає за дотримання та повну імплементацію Мінських домовленостей. 1 березня 2014 р. МЗС ЕР виступило із заявою щодо засудження інтервенції РФ у Криму. 5 березня 2014 р. Парламент Естонії прийняв Заяву на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. 15 січня 2015 р. Міністр закордонних справ ЕР заявила, що Росія має розглядатися „як агресор, а не партнер”. Заяви подібного характеру оприлюднюються зовнішньополітичним відомством ЕР на регулярній основі. Офіційні заяви щодо засудження неправомірних дій РФ та нелегітимності рішень щодо «приєднання» Криму постійно оприлюднюються Президентом Естонії, Прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ та Парламенту ЕР з самого початку агресії РФ проти України. Керівництво Естонії твердо дотримується позиції, що санкції проти Росії мають тривати до того часу, допоки не будуть повністю виконані Мінські домовленості та поки територіальна цілісність України, включно з Кримом, не буде відновлена.

5 серпня 2019 р. Міністерство закордонних справ Естонії ухвалило рішення про невизнання паспортів, виданих Російською Федерацією жителям Донецької та Луганської областей після 24 квітня 2019 року, якщо користувач паспорта раніше не був громадянином Росії. 

Україну та Естонію зближують спільні прагнення у політичній, економічній, соціальній та інших сферах. Визнавши Україну своїм зовнішньополітичним пріоритетом, Естонія є однією з найпослідовніших прихильників європейського вибору України, підтримала підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та однією з перших ратифікувала Угоду (4 листопада 2014 р.).

Розвиваються інтенсивні двосторонні контакти між державними та неурядовими установами, активною є взаємодія у рамках міжнародних організацій. На державному рівні постійно наголошується на важливій ролі, яку відіграє Україна у забезпеченні стабільності і безпеки в Європі. Естонія підтримує проведення політичних та соціально-економічних реформ в Україні, надає нашій країні вагому гуманітарну, фінансову та консультативно-технічну допомогу. 

Розвивається активне співробітництво у сфері освіти і культури. Партнерські відносини встановлені між провідними вищими навчальними закладами Естонії і України. Здійснюється обмін художніми колективами, відбуваються презентації виставок, проводяться заходи на вшанування пам'яті видатних діячів культури і мистецтва України та Естонії, гастролі артистів тощо. У Таллінні був посаджений дуб та встановлено меморіальний камінь у пам’ять про перебування на естонській землі Тараса Шевченка.

Двосторонні органи співробітництва: спільна Міжурядова комісія з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва. 18 листопада 2010 р., 9 грудня 2011 р. та 9-10 грудня 2013 р. відбулися, відповідно, її перше, друге та третє засідання.

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux