• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Рекомендації МЗС України громадянам України, які планують поїздку за кордон, зокрема до російської федерації
Опубліковано 28 серпня 2015 року о 17:58

До Уваги громадян України!

Інформуємо, що з 16 жовтня 2023 року російська федерація запроваджує обмеження в’їзду на її територію громадян України з території третіх держав. Згідно з розпорядженням Уряду рф від 06.10.2023 №2723-Р, в’їзд громадян України на територію держави-агресора з третіх країн буде дозволено тільки в двох пунктах пропуску через державний кордон:
1. Повітряний пункт пропуску «Шереметьєво» (Москва).
2. Автомобільний пункт пропуску «Лудонка» у Псковській області (кордон з Латвійською Республікою).
Обмеження не стосуватимуться громадян України віком до 14 років, які в'їжджають на територію росії самостійно або в супроводі російських громадян. Зазначений виняток передбачений для продовження втілення політики викрадення українських дітей та їхнього незаконного переміщення до рф.

Через високі ризики для особистої безпеки МЗС України рекомендує українцям утриматися від будь-яких поїздок до російської федерації, а тим, хто перебуває в цій країні, – негайно залишити її територію. У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії до України дипломатичні відносини між Україною та рф розірвано, українські закордонні дипломатичні установи в рф припинили виконання своїх функцій.


З метою запобігання потраплянню громадян України у скрутні ситуації за кордоном, пов’язані із наслідками їх втягування у протиправну діяльність на території іноземних держав, Міністерство закордонних справ наполегливо рекомендує громадянам України враховувати таке.

Виїзд громадян України за кордон має здійснюватися на законних підставах відповідно до запланованої мети поїздки та згідно з вимогами чинного законодавства України та країни призначення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування, здійснення підприємницької діяльності, в рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів, забезпечення міжнародних перевезень тощо,  необхідно свідомо та відповідально ставитися до вибору пропонованої діяльності та порядку її здійснення, реалізовуючи своє право на працю виключно з використанням офіційних механізмів і процедур.

При цьому слід уникати відносин із сумнівними особами та посередницькими структурами, які, користуючись необізнаністю, вразливим становищем та вводячи в оману, можуть мати на меті втягнення особи у злочинну діяльність (контрабанда, найманство, незаконне надання послуг військового призначення та подвійного використання, торгівля людьми тощо) з відповідними правовими наслідками.

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, громадянам слід з’ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни. Серйозне занепокоєння викликає ситуація, коли, незважаючи на рекомендації утриматися від поїздок до окремих країн у зв’язку зі складним безпековим становищем та можливими загрозами їхньому життю і здоров’ю, які виникають у цьому зв’язку, а саме: неправомірні затримання, неможливість місцевої влади гарантувати безпеку та правопорядок, триваючі конфлікти та збройні сутички, мають місце факти виїзду наших громадян до кризових регіонів світу, у тому числі з метою працевлаштування з використанням нелегальних каналів.

МЗС закликає громадян України, які знаходяться за кордоном, дотримуватися законів країни перебування, а також здійснювати відповідні кроки (ставати на консульський облік, якщо термін перебування перевищуватиме 3 місяці, або повідомляти свої установчі і контактні дані у разі менш тривалої подорожі закордонним дипломатичним і консульським установам), спрямовані на створення передумов, необхідних для забезпечення можливості надання необхідної допомоги у випадку надзвичайних обставин.

 

Поради подорожуючим


Повідомлення Державної митної служби України щодо обов’язкового перебування на обліку в Державній митній службі України осіб нерезидентів, які здійснюють декларування товарів в Україні


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux