• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво України з Естонською Республікою
Опубліковано 22 лютого 2021 року о 12:10

Зовнішньоторговельний оборот.

За даними Державної служби статистики України, За 11 міс. 2020 р. товарообіг між Україною та Естонською Республікою склав 257,56 млн. дол. США. Обсяги експорту українських товарів до Естонської Республіки склали 98,09 млн. дол. США, обсяги імпорту склали 159,47 млн. дол. США.

Сальдо у торгівлі товарами за цей період негативне для України і складає 61,38 млн. дол. США.

Експорт – 98,09 млн. дол. США;

Структура:

27 палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки - 12,3%

72 чорнi метали – 13,2%

84 реактори ядерні, котли, машини – 10,5%

44 деревина і вироби з деревини – 11,3%

85 електричнi машини – 37,9%

Інші товари: одяг, текстильні вироби, жири та олії тваринного або рослинного походження, алкогольні і безалкогольні напої та оцет, меблі, пластмаси, полімери, готові продукти із зерна тощо – 14,8%

Імпорт – 159,47 млн.дол.США

Структура: реактори ядерні, котли, машини ,риба і продукти м’яса, екстракти дубильні, пластмаси, полімерні матеріали, електричні машини тощо.

Інвестиційне співробітництво

Прямі інвестиції з Естонської Республіки в Україну

За даними НБУ на 30.09.2020 в економіку України залучено 164,3 млн. дол. США інвестицій з Естонської Республіки (у тому числі  як інструмент участі у капіталі – 84,1 млн.дол.США і 80,2 млн.дол.США як боргові інструменти), що складає 0,33 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку України.

Найбільший обсяг інвестицій з Естонської Республіки надійшло до сфери промисловості41,5 млн. дол. США (47,1 % від загального обсягу інвестицій з Естонської Республіки).

Прямі інвестиції з України до Естонської Республіки.

За даними НБУ на 30.06.2020 прямі інвестиції з України до Естонської Республіки були спрямовані у сферу сільське, лісове та рибне господарство. Проте, інформація щодо їх обсягу є конфіденційною відповідно до Закону України "Про державну статистику", оскільки, інвестиції надійшли не більше, ніж від 2 суб’єктів підприємництва.

У галузі інвестицій складається доволі позитивна ситуація. Аналітичні дані свідчать про сталу зацікавленість естонських інвесторів у капіталовкладеннях в Україну. Активну позицію у цьому питання займає естонській концерн BLRT Grupp,  зокрема компанія Elme Messer Gaas, яка входить до складу концерну, протягом останніх двох років вклала у компанію  Elme Messer Gaas Ukraine інвестиції у сумі 1,2 млн. євро.

Компанія Elme Messer Gaas Ukraine займається у м.Дніпро виробництвом промислових газів. Вказана фірма активно надає гуманітарну допомогу Україні у подоланні пандемії коронавірусу. Зокрема, міські лікарні № 4, № 6 та №9 міста Дніпро були у жовтні-листопаді 2020 р. забезпечені за рахунок компанії киснем.    

Інша компанія - Elme Trans, яка  також входить  до складу BLRT Grupp, вклала у транспортну фірму Elme Trans Ukraine (м.Харків) інвестиції у розмірі 2 млн. євро, що дозволило прискорити транспортні перевезення в Україні.

Естонські інвестори виявили активну зацікавленість у можливій участі у побудові на території Донецької обл. технопарку після появи інформації про плани створити на цій території ВЕЗ.

З травня 2019 року в Естонії працює Українсько-естонська Торгова палата, яка сприяє виходу українського бізнесу на ринок країни перебування. Згадану палату створено за участі Талліннського офісу української юридичної фірми “Ілляшев та партнери”, що надає можливість українським підприємцям отримувати в рамках палати консультації та допомогу юридичного характеру.

Естонські партнери демонструють відкриту зацікавленість у взаємодії з українськими підприємцями. Аналітика свідчить, що естонські ділові кола проявляють інтерес як до традиційних видів торгівлі, як-то придбання в Україні будівельних матеріалів, устаткування для С/Г техніки українського виробництва, зокрема виробництва ХТЗ, продукція якого цінується на ринку Естонії,  так і взаємодії у галузі новітніх технологій, зокрема сектору IT. На сьогодні в Естонії вже активно працюють низка ІТ фірм з українським корінням, зокрема он-лайн платформа “Ria” (Dom.Ria, Auto.Ria, Ria.Market),  фірма “Eleks”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux