• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Пам'ятка щодо порядку надання правничої допомоги громадянам України
Опубліковано 05 лютого 2024 року о 12:17

Пам'ятка щодо порядку надання правничої допомоги громадянам України у разі вилучення дітей соціальними службами Естонської Республіки та інших питань на платній та безоплатній основі.


В Естонії захист дітей організовано на трьох рівнях: місцевому, повітовому та державному. Насамперед, захистом дітей та наданням їм необхідної допомоги займається місцевий рівень (місто чи волость). На державному рівні здійснюється ухвалення всіх рішень, що стосуються дітей Естонії. Повітовий рівень підтримує та перевіряє забезпечення та реалізацію захисту дітей на місцевому рівні та допомагає державному рівню виконувати завдання, пов'язані із захистом дітей.


Місто або волость (місцевий рівень)

Завданням міста або волості є організація захисту та надання допомоги всім дітям, які проживають у цьому місті або волості, в особі працівника, який займається захистом дітей. Працівник, який займається захистом дітей, – це вузловий пункт, якому всі бажаючі можуть повідомляти про дитину або сім'ю, яка потребує допомоги. Його завданням є збирання інформації від дітей та стикаються з ними сторін (батьки чи опікуни, близькі, сусіди, працівники у сфері освіти та охорони здоров'я, працівники поліції тощо).

Міста та волості пропонують своїм мешканцям різні посібники (наприклад, посібник на харчування для дитини у школі чи дитячому садку тощо) та послуги (наприклад, соціальне та психологічне консультування тощо). Завданням працівника, який займається захистом дітей, є збір інформації про можливості надання допомоги містом та волістю та відповідальність за їх належний розподіл та призначення.

Завданням місцевого самоврядування є негайне визначення дитини у безпечні умови та звернення до суду, якщо сім'я становить небезпеку для життя та здоров'я дитини. Рішення про відчуження дитини від сім'ї та обмеження права на опіку виносить суд.

Міська або волосна управа займається організацією навчальної та виховної роботи більшої частини дитячих садків та шкіл.

Контактні дані міських або волосних управ: www.eesti.ee/ukr/kontakty

 

Повіт (повітовий рівень)

Повітовий старійшина перевіряє якість соціальних послуг та іншої допомоги, що надається дітям та їхнім сім'ям, які проживають у містах та волостях повіту, на чолі якого він стоїть; рішення про надання або відмову від надання соціальних допомог та послуг, а також іншої допомоги та законність таких рішень; навчальну та виховну роботу дитячих садків та шкіл у своєму повіті.

Крім того, повітовий старійшина займається організацією навчання міських та волосних працівників, які займаються захистом дітей, а також їх консультування, збору статистики, пов'язаної з дітьми, процесів усиновлення/удочеріння, фінансування дитячих будинків тощо.

Контактні дані повітових управ: www.eesti.ee/ukr/kontakty


Держава (державний рівень)

Державний рівень займається організацією опіки над дітьми, а також організацією охорони здоров'я, освіти, діяльності, пов'язаної з інтересами, роботою, відпочинком, безпекою дітей тощо. Забезпечення дотримання прав дитини та захист дітей на державному рівні стосується багатьох різних установ. Нижче перераховані деякі з них, з якими діти та їхні сім'ї стикаються найчастіше.

Відділ у справах сімей та дітей у Міністерстві соціальних справ планує та втілює в життя політичні стратегії, пов'язані з правами дитини та захистом дітей, від імені всіх дітей Естонії. Відділ координує реалізацію плану розвитку дитини та сімей та готує політичні рішення щодо захисту дітей, проекти правових актів, стандарти та інструкції.

Домашня сторінка: www.sm.ee/ukr.html

Міністерство освіти та науки координує організацію освіти та роботи з молоддю, у т.ч. складання навчальних програм, літератури та посібників, методик тощо, а також готує проекти законодавчих актів у сфері освіти та роботи з молоддю.

Домашня сторінка: www.hm.ee/ua

За допомогою регіональних пенсійних департаментів, що входять до складу Департаменту соціального страхування, виплачується допомога сім'ям, а також батьківська та прожиткова допомога.

Домашня сторінка: www.sotsiaalkindlustusamet.ee/?lang=ua

У всіх чотирьох регіональних префектурах Департаменту Поліції та Прикордонної охорони є посади поліцейських по роботі з молоддю, які займаються охороною порядку та роботою щодо попередження. У кримінальному бюро кожної префектури сформовано служби захисту дітей, які займаються розслідуванням злочинів, спрямованих проти дітей.

Домашня сторінка: www.politsei.ee/ua/

У Державній прокуратурі та в усіх чотирьох окружних прокуратурах працюють спеціалізовані прокурори, які проводять кримінальне провадження у разі злочинів, пов'язаних з дітьми. Прокурор керує досудовим провадженням, забезпечуючи його законність та результативність, а також представляє державне звинувачення у суді.

Домашня сторінка: www.prokuratuur.ee/ua


ЦИВІЛЬНІ ОБ'ЄДНАННЯ

Організації, що займаються захистом прав та інтересів дітей

Союз захисту дітей (Lastekaitse Liit) займається забезпеченням дотримання прав дітей кількома способами, організовуючи різноманітні проекти та беручи участь у громадських дискусіях. До інфоцентру «Märka Last» («Зауваж дитину!») можуть звертатися всі діти та дорослі з усіх питань, що стосуються дитини чи її сім'ї. Союз організовує навчання про права дитини, а також інші пов'язані з дітьми теми та проводить інші заходи, спрямовані на захист прав дитини. Наприклад, для забезпечення безпеки дітей у шкільному середовищі було запущено рух «Шкільний світ», а для захисту дітей в Інтернет-середовищі – проект «Розумна поведінка в Інтернеті». Дана організація також пропонує консультування та безкоштовну допомогу З питань сімейного права по допомогу щодо правових питань сімейного права.

Домашня сторінка: www.lastekaitseliit.ee

Палата захисту інтересів дітей (Lapse Huvikaitse Koda) включає кілька цивільних об'єднань, яких об'єднує бажання захищати інтереси дітей та їхніх сімей і робити свій внесок у формування дитячої та сімейної політики. Члени Палати також займаються організацією навчання різних учасників мережі, яка оточує дитину.

Домашня сторінка: www.huvikaitse.ee 

 

Куди звертатися, якщо дитина потребує допомоги

Телефон допомоги дітям 116 111 пропонує по всій Естонії цілодобові безкоштовні консультації по телефону та через Інтернет, щоб допомогти та підтримати дітей та сім'ї. Звертатись можуть як самі діти, так і дорослі – всі, хто переживає за дитину. Спочатку консультанти з'ясують причину звернення та порадять чи пояснять, як діяти у ситуації. У разі потреби інформація буде передана працівникам служби захисту дітей або поліції, щоб дитина, яка потребує допомоги або перебуває в небезпеці, не залишилася без допомоги.

Телефон допомоги дітям 116111 працює по всій Естонії цілодобово, при цьому дзвінок здійснюється безкоштовно (при дзвінку з-за кордону: +372 600 4434), з мобільного телефону можна дзвонити навіть у тому випадку, якщо сплачений час закінчився.

Якщо немає бажання дзвонити, можете звернутися за консультацією та письмово, за допомогою електронної пошти [email protected] або опції веб-чату на сайті www.lasteabi.ee.

Всі дзвінки на телефон допомоги дітям записуються з метою підвищення якості обслуговування, а також для захисту інтересів дітей, які потребують допомоги та перебувають у небезпеці.


ПРАВОВА ДОМОГА 

Платну правову допомогу надають юридичні та адвокатські бюро, у межах посадових послуг також нотаріуси. Пропозиція посадових послуг для нотаріуса є добровільною. Якщо нотаріус вже погодився на пропозицію послуги, він не може відмовитися від неї без зазначених на те в законі підстав. Інформація про те, які посадові послуги пропонує той чи інший нотаріус, доступна на домашній сторінці Нотаріальної палатиЩодо посадових послуг плата нотаріусу законом не передбачена, нотаріус та клієнт домовляються про неї до надання послуги у формі, що дозволяє письмове відтворення.

Домашня сторінкаhttps://www.notar.ee/ru 

 

 

 

Безкоштовна правова допомога

Безкоштовну правову допомогу першого ступеня надають малозабезпеченим потребують різні недохідні об'єднання та цільові установи.

Оскільки з фінансових причин у багатьох людей немає можливості найняти собі адвоката, то для того, щоб права та інтереси людини не залишилися без захисту лише через фінансові обмеження, у передбачених законом випадках встановлено можливість отримати правову допомогу за рахунок держави.

HUGO.legal  (https://hugo.legal/zabroniruy ) у співпраці з міністерством юстиції пропонує безкоштовну та на пільгових умовах юридичну допомогу. Допомога надаватиметься всім людям, які проживають в Естонії, чий середньомісячний брутто-дохід становить не більше 1200 євро. У сімейних справах щодо прав дитини гранична ставка доходу становить до 2000 євро.

Для отримання юридичної допомоги необхідно укласти договір та сплатити 5 євро за укладання договору (за винятком неповнолітніх). Договір діє до кінця календарного року.

Потім можна використовувати безкоштовну юридичну допомогу за системою 2+3, де перші дві години для клієнта безкоштовні, а наступні 3 години клієнт оплачує за ставкою 45 євро за годину. У сімейних справах, що стосуються прав дитини, крім двох безкоштовних годинників можна використовувати до десяти годин з погодинною оплатою 45 євро.

Правова допомога надається з невеликими винятками у всіх юридичних питаннях та всіх формах на місці як консультація, а також по інтернету. Консультації клієнтів ведуться з різних проваджень, а також їм допомагають у складанні документів та спілкування з офіційними установами. З 20 лютого 2021 року державну підтримку, передбачену для первинного консультування з юридичних питань, більше не можна використовувати для представництва в суді та складання судового документа. Виняток становлять сімейні питання, що стосуються прав дитини, та подання заяви про прискорене діловодство за платіжними дорученнями – у всіх цих випадках подання до суду продовжує діяти.

Юристи Бюро юридичних послуг (Õigusteenuste Büroo) надають безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим людям та пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями та їхнім близьким у Таллінні, Тарту, Пярну, Раквері, Йигєва, Віру, Кейла, Пайде, Йихві, Вільянді, Пярну та інших містах (https://www.otb.ee/ru/main-rus/),

(http://www.eakad.ee/tasuta-oigusabi/),

(https://epikoda.ee/ru/chem-my-zanimaemsya/konsultacii/konsultacii-po-pravovym-voprosam ).

У Таллінні студенти надають безоплатну правову допомогу у бюро обслуговування Талліннської міської канцелярії (площа Вабадузе, 7, перший поверх). Час консультацій ви знайдете на веб-сторінці Союзу юристів Естонії, щоб отримати інформацію можна зателефонувати за інфотелефоном Талліннської міської управи 640 4141 (http://www.juristideliit.ee/tasuta-oigusabi/ ). 

Крім цього, відповіді на правові питання повсякденного життя естонською та російською мовами допоможе знайти безкоштовний портал правової допомоги Jurist Aitab (https://www.juristaitab.ee/ru ). На форумі порталу своє специфічне питання можна поставити юристу як естонською, так і російською мовою. Відповідь на запитання дадуть протягом 1 робочого дня. Крім вищезгаданого на порталі, доступні також переклади на російську мову деяких законів. Порталом керує OÜ Hugo за підтримки Міністерства юстиції.

Правову інформацію щодо послуг, які пропонують державні департаменти, можна отримати також за інформаційними телефонами відповідних установ. Можна звернутися також до волосної та міської управи, де чиновники з юридичною освітою надають правову консультацію.

Коли звертатись за державною правовою допомогою

Державна правова допомога є наданням правових послуг особі з допомогою держави. Державну правову допомогу надає адвокат та правова допомога надається:

 • у досудовому провадженні (цивільних, кримінальних справах та справах про провини)
 • у судовому провадженні (цивільних, кримінальних, адміністративних справах та справах про провини)
 • у виконавчому провадженні
 • в адміністративному провадженні
 • у провадженні з перегляду справи
 • під час складання юридичних документів чи іншому юридичному консультуванні чи представництві.

Державна правова допомога означає, що за правову послугу спочатку сплачує держава, проте при призначенні правової допомоги можуть накласти обов'язок сплатити частково самому або сплатити витрати на правову допомогу частково або повною мірою після закінчення судового спору. Безкоштовні роз'яснення щодо можливостей державної правової допомоги надають також адвокатські бюро.

Домашня сторінка: https://www.riigioigusabi.ee/_rus 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux