• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
❓ Поширені запитання з консульської проблематики (F.A.Q.)
Опубліковано 06 листопада 2014 року о 14:52

Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook 

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає  

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.  

З метою оптимізації та покращення обслуговування, у консульському підрозділі Посольства України в Естонській Республіці запроваджено автоматизовану систему запису на консульський прийом громадян. Деталі: https://estonia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/poperednij-zapis-na-konsulskij-prijom-lajn

Якщо у Вашому старому закордонному паспорті є дійсні іноземні візи, при видачі Вам нового паспортного документа Ви можете його залишити, для чого необхідно скласти відповідну заяву.

До трьох місяців з дня подання заяви-анкети та сплати консульського збору.

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здати одразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

Таку довідку Посольство надати не може. Але, якщо Ви перебуваєте на консульському обліку, за Вашим письмовим зверненням Посольство може підтвердити цей факт. Оскільки на консульський облік приймаються громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, таке підтвердження може бути враховане при розрахунку плати за житлово-комунальні послуги.

У даному випадку Ви можете оформити Посвідчення особи на повернення в Україну, яке виготовляється в день подачі всіх необхідних документів та сплати консульського збору, та діє до 30 днів. Звертаємо Вашу увагу, що зазначений документ дає право лише на в’їзд до України. Просимо пам’ятати, що Посвідчення особи на повернення в Україну діє лише до 30 днів, протягом яких громадянин повинен виїхати в Україну.

Згідно з чинним законодавством України у сфері нотаріату, консульська посадова особа може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей України.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо. Всі нотаріальні дії вчиняються особисто заявником.

Автомобілі на консульський облік не ставляться. На тимчасовий консульський облік можуть стати лише громадяни України (за власним бажанням та за наявності відповідних документів). За оформлення тимчасового / постійного консульського обліку консульський збір стягується.

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом.

Заяви щодо прийняття спадщини або відмови від прийняття спадщини (у т.ч.

на користь іншого спадкоємця) подаються протягом встановленого законом терміну (6 місяців з часу відкриття спадщини. Протягом цього терміну заява може бути відкликана заявником). Така заява подається особисто. Для оформлення такої заяви у Посольстві слід:

-         звернутися до установи особисто у прийомні години;

-         мати при собі дійсний паспорт та копію його першої сторінки;

-         надати свідоцтво про смерть спадкодавця, засвідчене y встановленому порядку та перекладене державною мовою, якщо воно видавалося іноземними органами, або його нотаріально засвідчену копію;

-         надати документ, що підтверджує родинний зв’язок зі спадкодавцем та його копію;

-         надати копію заповіту (якщо заповіт оформлювався);

-         повідомити назву нотаріальної контори, де знаходиться спадкова справа;

-         оригінал документа (квитанції) про сплату консулського збору.

Для оформлення дозволу до Посольства особисто заявником подаються:

-         паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-         свідоцтво про народження дитини;

-         копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину;

-         копія закордонного паспорта/проїзного документа дитини;

-         заява (оформлюється у Посольстві).

-         оригінал документа (квитанції) про сплату консулського збору.

Громадяни України, які тимчасово перебувають на території Естонії (підтвердженням тимчасового перебування не території Естонії є наявність паспорта громадянина України, т.зв. “внутрішнього паспорта”) та змінили прізвище, можуть оформити новий паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за умови надання такими громадянами паспорта громадянина України (“внутрішнього паспорта”), переоформленого на нове ім’я.

— оформлення паспорта громадянина України (внутрішнього паспорта);

—  вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25- та 45-річного віку;

— внесення даних про дітей до внутрішніх паспортів громадян України;

УВАГА! Оформлення паспорта громадянина України, а також внесення будь-яких змін до внутрішнього паспорта громадянина України відбувається виключно в органах Державної міграційної служби України на території України!

— надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Естонської Республіки, оформлення дозволів на роботу в Естонії;

— оформлення дозволу на проживання в Естонській Республіці;

— оформлення естонського громадянства;

— перенесення естонських дозволів на проживання до нових паспортів, оформлених у Посольстві;

— надання притулку в Естонській Республіці або статусу біженця;

— оформлення запрошень громадянам третіх країн для в’їзду в Україну;

— оформлення громадянам України шенгенських віз. Необхідну інформацію щодо умов оформлення віз до Естонії, їх вартість, списку необхідних документів та місця оформлення громадяни можуть отримати на інтернет-порталі http://www.estemb.kiev.ua/ukr/viza ;

— надання адвокатських послуг. Консульська посадова особа не може бути законним представником фізичних або юридичних осіб України за кордоном через відповідні обмеження, передбачені законодавством іноземних країн та міжнародними договорами;

— переклад документів з однієї мову на іншу;

— проставлення штампа Апостиль на документах, виданих естонськими або українськими компетентними органами. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux